Szukaj
0 Szukaj
Szukaj

Uniroyal Winter Expert - nowość na sezon zima 2021/2022

Opona Uniroyal WinterExpert to opona zimowa klasy średniej produkowana przez niemiecki koncern motoryzacyjny – firmę Continental AG.
Opona Uniroyal WinterExpert posiada doskonały stosunek ceny do jakości. Opisywany model został stworzony zgodnie z aktualnie panującym trendem w firmie Continental – możliwie największym zapewnieniem bezpieczeństwa na drodze. Obecnie w Środkowej Europie zimy są dynamiczne i zaskakujące. Jednego dnia są obfite opady śniegu, a następnego dnia dodatnia temperatura i woda zalegająca na drogach. W nocy takie warunki mogą zaskoczyć niejednego, doświadczonego kierowcę. Dlatego też opona zimowa Uniroyal WinterExpert została zaprojektowana tak aby radziła sobie w obecnych, dynamicznie zmieniających się warunkach pogodowych. Bez względu czy poruszasz się po suchej drodze, po mokrym asfalcie czy może po ubitym śniegu – Uniroyal WinterExpert zapewni ci bezpieczeństwo.

W zimowej oponie Uniroyal WinterExpert została zastosowana technologia skóry rekina, znacząco poprawiająca skuteczność odprowadzania wody i błota pośniegowego z kanałów opony. Poprawia to stabilność pojazdu i zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska aquaplaningu. Opona posiada zygzakowate rowki o strukturze 3D pozwalające na zachowanie doskonałej przyczepności na śniegu i zmarzniętej nawierzchni. Na bieżniku opony Uniroyal WinterExpert możemy zobaczyć liczne nacięcia zwane lamelami. Wgryzają się one w śnieg, a ich specjalna budowa blokuje je w celu poprawy sztywności i przyczepności opony. Specjalnie zaokrąglone krawędzie bloków bieżnika ułatwiają przepływ wody w rowkach bieżnika i wydatnie przyczyniają się w usuwaniu wody spod czoła opony. Dzięki tak zbudowanej oponie kierowca może czuć się pewnie nie tylko w zimowych warunkach, ale również w jesienne zimowe dni. Uniroyal WinterExpert posiada gumową mieszankę bogatą w krzemionkę pozwalającą na lepszą elastyczność opony i w efekcie mniejszą utratę energii i niższe opory toczenia. Przekłada się to bezpośrednio na bardzo dobre etykiety na oponie oraz na zmniejszone spalanie paliwa. Dodana krzemionka wydatnie przyczynia się również na krótszą drogę hamowania i większą przyczepność w trudnych jesienno – zimowych warunkach pogodowych.

Dlaczego warto zaufać oponom Uniroyal WinterExpert – Uniroyal to opony tworzone od 1892 roku. Na przestrzeni tych ponad 100 lat doświadczenia, inżynierowie tworzący opony zimowe Uniroyal doskonale poznali wymagania współczesnych kierowców i zmieniające się warunki klimatu. Dlatego też obecny model opon Uniroyal doskonale spełnia stawiane przed nim wymagania. Dzięki najnowocześniejszej technologii produkcji zaczerpniętej z opon Continental opony Uniroyal mogą zaoferować doskonałe parametry i osiągi nadal w rewelacyjnej cenie. Warto też zauważyć, że opony klasy średniej mogą zaoferować całkiem fajne osiągi i precyzyjne wykonanie. Dokonując zakupu opon klasy medium możemy być pewni, że wybieramy produkt któremu możemy zaufać i nie powinniśmy mieć z nim kłopotów.

Wyjątkowe rozwiązanie na ulewny deszcz
technologia Skóry Reklina zapewnia doskonałe prowadzenie na mokrej nawierzchni i zmniejszają ryzyko powstawania filmu wodnego pomiędzy oponą a nawierzchnią - efekt zwany aquaplaningiem. 
WinterExpert
Wysoka wydajność w niskich temperaturach
dzięki unikalnej strukturze zygzakowanego rowka 3D opona zapewnia doskonałą przyczepność i własności na śniegu.

WinterExpert szczegół bieżnika


Przeczytaj też:
Pozostałe wpisy