Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Szukaj
0 Szukaj
Szukaj

Bridgestone Blizzak LM005 - opony zimowe z Japonii

Bridgestone Blizzak LM005, opony zimowe premium dla wymagających


Bridgestone Blizzak LM005 to flagowy model opon zimowych marki Bridgestone – największego na świecie producenta opon. Opona Bridgestone LM005 należy do opon klasy premium, a więc do najwyższej półki jakościowej dostępnej na rynku. Oznacza to, że charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, najnowszą technologią użytą przy produkcji oraz trwałą mieszanką gumy. Opony Bridgestone LM005 są wybierane przez wymagających kierowców poszukujących opon zimowych które nie zawiodą ich w najtrudniejszych zimowych warunkach.

Bridgestone LM005, sklep Opomarket.pl


W zimowej oponie Bridgestone LM005 został zastosowany szereg nowoczesnych rozwiązań technicznych poprawiających parametry tej zimowej opony i zwiększający komfort podróżowania. Bridgestone LM005 posiada kierunkową rzeźbę bieżnika, która dzięki szerokim i zygzakowatym rowkom wgryza się w zmarznięty śnieg i poprawia przyczepność na śniegu i lodzie. Szerokie wzdłużne rowki bieżnika doskonale odprowadzają wodę i błoto pośniegowe, chroniąc podróżujących przed zjawiskiem aquaplaningu. Parametry opon Blizzak LM005 zostały zweryfikowane przez niezależne ośrodki testowe, które umożliwiły nadanie temu modelowi etykiety „A” na mokrej nawierzchni. Świadczy to o doskonałej przyczepności i krótkiej drodze hamowania modelu LM005. Zasługą takich dobrych parametrów jest między innymi technologia NanoPro – Tech. NanoPro – Tech to specjalna technologia wiązań polimerowych użyta przy tworzeniu mieszanki gumy opon Bridgestone Blizzak LM005. Dzięki niej opona dostosowuje się do aktualnie panujących warunków pogodowych i „wgryza się” w podłoże zapewniając doskonałą przyczepność i pewność prowadzenia pojazdu. Opona Bridgestone Blizzak LM005 posiada również na bieżniku specjalne lamele 3D i 2D znacząco skracające drogę hamowania i zmniejszające ryzyko uślizgu na śniegu.

Dlaczego warto wybrać Bridgestone Blizzak LM005?


Opona zimowa Bridgestone Blizzak LM005 to opona ciesząca się ogromnym zainteresowaniem wielu kierowców w całej Europie. Doskonałe etykiety, wysoka jakość wykonania oraz długi okres gwarancji powodują, że zimowy model Bridgestone Blizzak LM005 jest jednym z najpopularniejszych modeli opon na polskich drogach. Bridgestone Blizzak LM005 został nagradzany wieloma nagrodami za doskonałe wyniki osiągane w niezależnych testach opon wykonywanych na terenie całej Europy. Bridgestone Blizzak LM005 może pochwalić się takimi osiągnięciami jak:
- najlepsza opona na mokrej nawierzchni według testu opon w rozmiarze 235/55R18 wykonanego przez Auto Zeitung.
- zwycięzca testu opon zimowych w rozmiarze 205/55R16 wykonanego przez ADAC w roku 2020
- 5 miejsce w teście opon zimowych w rozmiarze 205/55R16 wykonanym przez AutoBild w roku 2021
Należy zauważyć, że tak dobre wyniki są efektem wieloletniej pracy japońskiego koncernu opon nad spełnieniem oczekiwań europejskich kierowców. Zanim na rynek został wprowadzony model Blizzak LM005, firma Bridgestone wykonała research na 20 000 europejskich kierowców w celu sprawdzenia aktualnych potrzeb i oczekiwań rynku. Według badań przeprowadzonych na grupie 20 000 kierowców najważniejszym parametrem opony powinno być bezpieczeństwo w zróżnicowanych warunkach pogodowych i kontrola nad pojazdem. Bridgestone LM005 jest właśnie odpowiedzią na zebrane opinie badanych kierowców. Osiągnięcia uzyskane przez oponę Bridgestone Blizzak LM005 świadczą o jej doskonałej jakości. Osoby poszukujące opon, które zapewnią im niezawodność w najtrudniejszych warunkach zimowych na pewno powinny się głęboko zastanowić nad wyborem właśnie tej opony.


Przeczytaj też:
Pozostałe wpisy