Szukaj
0 Szukaj
Szukaj

opony zimowe TS860 Continental

Continental TS860 to zimowa opona niemieckiego producenta opon premium. Premiera zimowego modelu Continental TS860 miała miejsce w 2016. Opony zimowe Continental TS860 należą do czołówki opon zimowych i regularnie zajmują czołowe miejsca w testach opon zimowych. Firma Continental zgodnie z zapowiedziami stworzyła model opony doskonale sprawujący się w trakcie obecnych zim w Europie Środkowej – drastyczne zmiany temperatury, opady śniegu z deszczem i gołoledź na drogach to środowisko odpowiednie dla Continental TS860.

Zawarte w oponie technologie gwarantują doskonałą trakcję i zachowanie poczucia bezpieczeństwa w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Każdy ekspert potwierdzi, że sekretem każdej opony zimowej jest specjalna mieszanka gwarantująca zachowanie elastyczności gumy przy użytkowaniu w minusowych temperaturach. Dlatego też firma Continental wprowadziła do zimowej opony Continental TS860 specjalną mieszankę gumy – CoolChiliTM . Dzięki niej opona Continental TS860 skraca drogę hamowania w zimowe dni oraz doskonale utrzymuje przyczepność w trakcie nagłych manewrów autem. Hamowanie na śniegu i oblodzonej drodze nie jest już problemem. Opona Continental TS860 została wyposażona w technologię Liquid Layer DrainageTM dzięki czemu jest w stanie jeszcze lepiej poradzić sobie na oblodzonej, śliskiej nawierzchni. System specjalnie zaprojektowanych kanalików bieżnika zapewnia szybsze odprowadzanie wody i śniegu z czoła opony, a blokujące się lamele gwarantują większe tarcie między czołem opony Continental TS860, a oblodzą nawierzchnią. W trakcie pokonywania zakrętów pojazdem nad bezpieczeństwem kierowcy i pasażerów czuwa technologia SnowCurve+. SnowCurve+ to technologia wspomagająca pokonywanie zakrętów dzięki specjalnym rowkom 3D znajdującym się na bieżniku zimowej opony klasy premium. W trakcie skręcania opona Continental TS860 wręcz wgryza się w ośnieżoną pokrywę a auto płynnym ruchem zmienia kierunek jazdy.

Pomimo faktu, że opona zimowa Continental TS860 została wprowadzona na rynek w 2016 roku to dzięki zaawansowanym technologiom skutecznie rywalizuje ze swoimi nowszymi rywalami w testach opon zimowych. Niemiecki AutoBild w 2019 roku przeprowadził test opon zimowych w rozmiarze 225/45R17 w którym zwycięzcą okazał się właśnie Continental TS860. Opona premium niemieckiego producenta została wyróżniona za najlepsze właściwości jezdne bez względu na warunki pogodowe, doskonałe zachowanie na drodze i w zakrętach, niskie opory toczenia oraz doskonałe przebiegi. Continental TS860 został również wyróżniony w 2020 roku przez ACE TEST. Opona w rozmiarze 225/50R17 uzyskała wynik „Rekomendowana”, uznaną ją również za najlepszą na suchej nawierzchni, wyróżniono doskonałe parametry oporów toczenia oraz krótką drogę hamowania na suchej i mokrej drodze.
Przeczytaj też:
Pozostałe wpisy