Szukaj
0 Szukaj
Szukaj

Michelin - o producencie

Michelin to jeden z największych na świecie producentów opon.
Firma została założona w roku 1889 przez braci – Andrego Michelin i Eduarda Michelin. Firma Michelin zasłynęła dzięki wytwarzania produktów na potrzeby sportu motorowego. Francuski producent opon dostarczał swoje produkty do najważniejszych serii wyścigowych i rajdowych takich jak: Formuła 1, MotoGP, czy Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Świata (WRC). Koncern Michelin jest również ceniony wśród restauratorów i degustatorów potraw. Firma Michelin wydaje specjalne przewodniki dla turystów w których znajdują się czołowe restauracje danego regionu. Dodatkowo firma Michelin przyznaje tzw. „Gwiazdki Michelina” informujące o jakości konkretnej restauracji. Znalezienie się w rankingu restauracji firmy Michelin jest nie lada wyróżnieniem dla każdego restauratora i świadczy o jego doskonałej renomie. Jednym z najbardziej znanych znaków firmy Michelin jest „Bibendum” – biały ludzik Michelina posiadający specyficzne fałdki, wywołujący uśmiech na twarzach nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

Opony Michelin – najwyższa jakość poparta zaufaniem klientów Opony Michelin od lat są uważane za produkt najwyższej klasy. Dzięki wiedzy i doświadczeniu zdobytym w seriach WRC, Formuła 1, MOTO GP czy serii Le Mans opony Michelin gwarantują doskonałe parametry dla pojazdów cywilnych. Dowodem doskonałej jakości opon Michelin są liczne testy opon wykonywane przez renomowane ośrodki testowe w których poszczególne modele zajmują czołowe miejsca. Nasi klienci w swoich opiniach również wyrażają swoje zadowolenie i podziw dla jakości wykonania opon Michelin.

Francuski koncern posiada w swojej ofercie szeroką paletę produktową zawierającą opony letnie, opony, zimowe oraz opony całoroczne. Nie ważne czy szukamy opon miejskich, opon sportowych, czy opon do aut klasy SUV – Michelin posiada w swojej ofercie produkty do każdego typu pojazdów. Ciekawostką może być fakt, że Michelin jako pierwszy opatentował oponę przyjazną dla środowiska (oznaczenie GreenX). Tak zwane zielone opony charakteryzują się niższym oporem toczenia dzięki czemu mogą wykonać dłuższe przebiegi i zmniejszyć emisję zanieczyszczeń środowiska.

Gdzie są produkowane opony Michelin?

Koncern Michelin posiada fabryki rozmieszczone na całym świecie. Opony przeznaczone na rynek europejski są produkowane w fabrykach mieszczących się w takich krajach jak: Hiszpania, Francja, Włochy, Niemcy, Wielka Brytania, Węgry oraz nasza polska fabryka znajdująca się w Olsztynie. Ciekawostką może być fakt, że olsztyńska fabryka Michelina jest największym zakładem wytwarzającym opony na terenie całej Europy.