Szukaj
0 Szukaj
Szukaj

Opony Uniroyal RainSport 5

Uniroyal RainSport 5 to opona letnia dla samochodów osobowych i typu SUV

Letnia opona RainSport 5 to doskonały wybór dla kierowców ceniących sobie sportowy styl jazdy i bezpieczeństwo. Dzięki asymetrycznej budowie bieżnika doskonale trzyma się drogi i jest odporna na zjawisko aquaplaningu.

RainSport 3 to wcześniejszy model, który słynął z doskonałej przyczepności na mokrej nawierzchni. Bieżnik bardzo dobrze odprowadzał wodę, ale jego szerokie rowki sprawiały, że opona nie była odporna na ścieranie, a więc bardzo szybko się zużywała. Inżynierowie koncernu Cotninental AG chcieli poprawić te parametry i stworzyli model RainSport 5.

Do produkcji bieżnika opony RainSport 5 użyto specjalnej mieszanki oraz wbudowano mocniejsze barki, które pozwoliły na optymalne rozłożenie opony na drodze. Pozwoliło to na poprawę przebiegów opony, wydłużenie jej żywotności i równomierne zużywanie się bieżnika. Dodatkową uzyskaną korzyścią był niższy poziom hałasu generowany przez oponę. Szerokie rowki na czole bieżnika i zastosowana technologia SkinShark sprawiły, że jeszcze lepiej odprowadzana jest woda spod czoła opony, o czym świadczą doskonałe etykiety RainSport 5 na mokrej nawierzchni.

Model RainSport 5 wyposażony został również w technologię optymalizującą i stabilizującą zmianę toru jazdy – Handling Optimised Base Compound - wzmocniona podstawa konstrukcji opony zapewnia doskonałą przyczepność i stabilność toru jazdy nawet podczas wykonywania gwałtownych manewrów na drodze.

Opona letnia Uniroyal RainSport 5 posiada szereg poprawionych osiągów, odporność na ścieranie, niższe opory toczenia oraz krótszą drogę hamowania na mokrej i suchej nawierzchni. Uniroyal RainSport 5 jest doskonałym wyborem dla pojazdów o dużej mocy i sportowym charakterze.Przeczytaj też:
Pozostałe wpisy