Szukaj
0 Szukaj
Szukaj

Opony letnie Bridgestone Turanza T005

Bridgestone Turanza T005 to opony letnie klasy premium dla samochodów osobowych, oferujące maksymalne bezpieczeństwo na mokrej nawierzchni.

Innowacyjna mieszanka japońskiego producenta opon Bridgestone – NanoPro Tech, dzięki niej opony Bridgestone zachowują doskonałe parametry przyczepności na mokrej nawierzchni. Dodatkowo mieszankę uzupełniono o krzemionkę, która wydłuża żywotność opony oraz sprawia, że jest ona bardziej przyczepna do suchej nawierzchni.

Mocna konstrukcyjnie opona, która jest odporna na uszkodzenia – pod warstwą gumy zbudowana została ze stali oraz sztywnego poliestru, który znajduje się pod koroną bieżnika. Nowe wzmocnienie stopki opony zwiększyła komfort i bezpieczeństwo jazdy. Cała konstrukcja karkasu i rzeźba bieżnika w połączeniu z technologią NanoPro Tech odpowiada za niskie opory toczenia, a w rezultacie na większą oszczędność paliwa.

Wysokie bloki w okolicy barku oraz otwarte rowki na barkach szybko odprowadzają wodę spod czoła bieżnika, minimalizując ryzyko poślizgu na mokrej nawierzchni. Połączone klocki boczne równomiernie rozkładają nacisk, zwiększają odporność na odkształcenia, poprawiają przenoszenie sił wzdłużnych na oponę oraz są odpowiedzialne za równomierny nacisk na barki bieżnika podczas hamowania. Wolna przestrzeń pomiędzy klockami w środkowej części bieżnika została stosunkowo zoptymalizowana dla zachowania odpowiedniej trakcji podczas hamowania i przyśpieszania na suchej i mokrej nawierzchni, a dzięki ich szerokości, woda podczas deszczu jest szybciej odprowadzana spod opony.

Frazowane krawędzie klocków bieżnika zwiększają powierzchnię styku klocków z nawierzchnią dla jeszcze większej przyczepności w każdych warunkach, osiągając płaski obszar styku opony z nawierzchnią podczas jazdy.

Opony letnie Bridgestone Turanza T005 otrzymała najwyższą ocenę A przyczepności na mokrej nawierzchni oraz klasę B oporów toczenia.


Bridgestone to japoński producent opon, który jest uznawany za jednego z trzech największych producentów opon, ustępując miejsce koncernom Michelin oraz Goodyear. Opony Bridgestone na rynku są cenionymi i uznanymi za najlepsze opony letnie dzięki wysokiej klasie przyczepności na mokrej nawierzchni. Producent jako jeden z nielicznych gwarantuje, że jego flagowe modele Bridgestone dla samochodów osobowych posiadają klasę A na etykietach UE w kategorii przyczepności dla wszystkich dostępnych rozmiarów.W 2021 w teście opon letnich ADAC w rozmiarze 205/55R16, opona Bridgestone Turanza T005 zajęła 3 miejsce.
W teście opon letnich ADAC w rozmiarze 225/50R17, Turanza T005 zajęła 4 miejsce w 2021 roku.
Podczas testu opon letnich AutoBild w 2021 roku, opona Turanza T005 205/55R16 zajęła 5 miejsce.

W teście opon letnich ADAC w rozmiarze 235/55R17, opona turanza T005 zajęła 2 miejsce w 2020 roku.
W roku 2020 podczas testu opon letnich Auto Zeitung w rozmiarze 225/50R17, opona Bridgestone turanza t005 zajęła 2 miejsce.
W teście AMS opon letnich w rozmiarze 225/45R18 opona turanza t005 zajęła 6 miejsce w 2020 roku.

W teście opon letnich ADAC w rozmiarze 185/65R15 opona Bridgestone Turanza T005 zajęła 1 miejsce w 2019 roku
W teście opon letnich ACE w rozmiarze 205/55R16 , opona Bridgestone zajęła 4 miejsce w 2019 roku.Przeczytaj też:
Pozostałe wpisy