Szukaj
0 Szukaj
Szukaj

Opony całoroczne Bridgestone Weather Control A005 EVOBridgestone Weather Control A005 EVO to opony całosezonowe klasy premium dla samochodów osobowych oraz SUV.

Nowe opony całoroczne Bridgestone Weather Control A005 EVO miały swoją premierę w roku 2020. Zastąpiły opony wielosezonowe Bridgestone Weather Control A005 poprzedniej generacji. Japoński producent opon zadbał o poprawę kluczowych cech opony – droga hamowania na śniegu została skrócona o 3%, zwiększono skuteczność trakcji podczas jazdy slalomem o 4%, a przyczepność na śniegu – o 3%.
Udoskonalona konstrukcja opon zapewnia większą żywotność opony, równomierne zużycie i trwałość przez cały rok, bez względu na porę roku i warunki drogowe. Zoptymalizowana konstrukcja karkasu umożliwia równomierny rozkład nacisku, aby zapewnić maksimum osiągów i minimum zużycia.

Najlepsze opony całoroczne w klasie przyczepności na mokrej nawierzchni – A, a wszystko dzięki większemu zagęszczeniu elementów barkowych na bieżniku – szerokim rowkom, które szybko i skutecznie odprowadzają wodę spod czoła opony wielosezonowej Bridgestone. Agresywny wzór bieżnika, jodełka, została udoskonalona o lamele w kształcie litery „Z”, które zachowują odpowiednia przyczepność na ośnieżonej nawierzchni.
Mieszanka z domieszką krzemionki– Nano Pro-Tech użyta do produkcji opon Bridgestone Weather Control A005 EVO, dostosowuje się do temperatury nawierzchni. Spowalnia proces ścierania się opony i zachowuje odpowiednią elastyczność dla zachowania trakcji i przyczepności podczas hamowania i przyśpieszania przez 365 dni w roku.

Wewnętrzne testy Bridgestone wykonywane w ośrodku testowym w Szwecji potwierdziły, że opony wielosezonowe Weather Control A005 EVO zapewniają ten sam przebieg i żywotność, co opony letnie premium japońskiego producenta.


Opony całoroczne Bridgestone Weather Control A005 EVO posiadają certyfikat alpejski – 3 Peak Mountain Snow Flake (3PMSF), który jest oznaczeniem opon zimowym.


Bridgestone to japoński producent opon, który niezmiennie od dekady jest jednym z trzech największych producentów opon na świecie. Pierwsze opony Bridgestone były produkowane już od lat ’30 ubiegłego wieku, a w 1962 wyprodukował pierwszą japońską oponę radialną. Przez 4 lata od 2006 dostarczał opony dla Formuły 1 - Bridgestone Potenza. Dziś Bridgestone dostarcza opony na pierwsze wyposażenie samochodów takich marek jak: Audi, Skoda, Seat, BMW, Suzuki, Porsche, Toyota, Honda, Ford, Volkswagen, Lexus, Maserati, Mercedes oraz Mazda. W Polsce posiada dwie fabryki produkcyjne w Poznaniu i Stargardzie.


Test opon Bridgestone całorocznych


W 2021 roku w teście opon całorocznych Auto Bild 215/65R17, opony Bridgestone Weather Control A005 EVO zajęły 5 miejsce.
Podczas testu Auto Zeitung opon wielosezonowych 205/55R16, Opony Weather Control A005 EVO zajęły 5 miejsce w 2021 roku.
W teście opon całorocznych Auto Bild 225/50R17, opony weather control a005 EVO zajęły 9 miejsce.
W 2020 roku w teście opon wielosezonowych AutoBild dla samochodów typu SUV w rozmiarze 215/60R16, opony Bridgestone Weather Control a005 evo zajęły 3 miejsce.
Podczas testu Auto Bild opon całorocznych w rozmiarze 205/55R16, opony Bridgestone Weathercontrol a005 EVO zajęły 10 miejsce.


Opony Bridgestone na Opomarket.pl

Przeczytaj też:
Pozostałe wpisy