Szukaj
0 Szukaj
Szukaj

Opony wielosezonowe Uniroyal Allseason Expert 2
Uniroyal AllSeasonExpert 2 to opona całoroczna klasy średniej produkowana przez niemieckiego producenta opon – Continental AG. Jest idealną propozycją dla użytkowników ceniących sobie bezpieczeństwo i pewność prowadzenia 365 dni w roku. Uniroyal AllSeasonExpert 2 jest odpowiedzią producenta na aktualnie panujące zmienne warunki pogodowe w Europie Środkowej.

Opona Uniroyal AllSeasonExpert 2 to opona wielosezonowa, która poddana testom jazdy w warunkach zimowych uzyskała certyfikaty świadczące o tym, że spełnia normy dla opony zimowej.
M+S – to oznaczenie, które wskazuje, że opona radzi sobie na śniegu i błocie.
3PMSF – to tzw. symbol alpejski, który świadczy o tym, że opona radzi sobie w zimowych warunkach gwarantując niezawodność i bezpieczeństwo. Taki certyfikat i oznaczenie na oponie wydawane jest przez uprawniony do tego organ.

Inżynierowie firmy Continental AG mając świadomość, że kierowcy używający opon całorocznych sporą część czasu podróżują w deszczowych warunkach, stworzyli oponę całoroczną Uniroyal AllSeasonExpert 2, która idealnie sprawdza się w takich właśnie. Do jej produkcji zastosowano technologię „Skóry Rekina”, która w połączeniu z nowoczesnym, zoptymalizowanym kształtem bieżnika doskonale zapobiega zjawisku aquaplaningu. Jego rowki zostały zbudowane w taki sposób, aby przyśpieszać przemieszczanie się wody z środkowej części bieżnika ku barkom i skutecznie usuwać ją spod opony.

Podstawowym problemem dla użytkowników opon całorocznych są osiągi w skrajnych warunkach. Jeżeli opona wielosezonowa zachowuje doskonałą przyczepność na śniegu i zmrożonym podłożu, to zazwyczaj nie jest w stanie zagwarantować stabilności jazdy latem, w upalne dni, kiedy asfalt jest suchy i nagrzany - agresywna struktura bieżnika i liczne lamele znajdujące się na nim mogą wtedy powodować nagłą zmianę toru jazdy (szczególnie przy nagłym hamowaniu). Opona Uniroyal AllSeasonExpert 2 jest idealnym rozwiązaniem. Jej bieżnik posiada unikalną geometrię bloków i lameli, zachowujących doskonałą kompresję śniegu i zapewniających doskonałą przyczepność zarówno w zimie jaki i w lecie. Centralne żebro i szerokie bloki umieszczone na środku bieżnika mają zagwarantować zachowanie doskonałej stabilności i pewności prowadzenia przy wchodzeniu w zakręty.

Posiadanie opon sezonowych jest często dość kłopotliwym rozwiązaniem. Konieczność sezonowej wymiany opon, brak miejsca na przechowywanie ich w odpowiednich warunkach, zmusza kierowców do zakupu opon wielosezonowych. Jeżeli mieszkasz w mieście, poruszasz się raczej po drogach odśnieżanych, a ilość kilometrów pokonywanych w ciągu roku jest niewielka, to opona całoroczna Uniroyal AllSeasonExpert 2 będzie idealnym wyborem dla Ciebie.


W zależności od rozmiaru opona jest dostępna dla samochodów osobowych oraz samochodów klasy SUV.

Opony Uniroyal na Opomarket.plWszystkie opony producenta Uniroyal na Opomarket.pl


Przeczytaj też:
Pozostałe wpisy