Szukaj
0 Szukaj
Szukaj

Opony zimowe Bridgestone

Logo Bridgestone


Opony zimowe Bridgestone od wielu lat są uważane za jedną z czołowych marek wśród zimowych opon. Ta japońska marka jest postrzegana jako gwarant niezawodności i bezpieczeństwa w trudnych zimowych warunkach.

Producent Bridgestone

Co wyróżnia opony zimowe Bridgestone?

Opony zimowe Bridgestone to doskonały wybór dla kierowców nieuznających żadnych kompromisów. Niezależnie czy napotkasz kopny śnieg, zmrożony asfalt czy mokrą drogę - przy temperaturze 4°C opony zimowe Bridgestone zagwarantują komfort i bezpieczeństwo. Potwierdzają to liczne testy, w których opony Bridgestone zajmują czołowe lokaty.
Przy wyborze opon warto zwrócić uwagę na etykiety, które Bridgestone posiada naprawdę bardzo dobre. Kierunkowy wzór bieżnika z licznymi lamelami na klockach bieżnika gwarantuje doskonałe parametry na mokrej i zmrożonej nawierzchni. Specjalna struktura bieżnika gwarantuje szybkie odprowadzanie wody spod czoła opony, co wydatnie zmniejsza ryzyko wystąpienia aquaplaningu. Właśnie dzięki perfekcyjnej budowie bieżnika, opony zimowe Bridgestone mogą pochwalić się doskonałymi parametrami w swoim flagowym zimowym modelu – Bridgestone LM005. Bridgestone w swojej ofercie opon zimowych oferuje dwa rodzaje ogumienia – dedykowane do standardowych warunków zimowych jakie obecnie panują w naszej strefie klimatycznej oraz do ciężkich zimowych warunków. Stąd też przy doborze opon marki Bridgestone należy zwrócić uwagę na jakie warunki pogodowe są dedykowane. Nieodpowiedni dobór opon może skutkować bowiem zbyt szybki zużyciem bieżnika, wysoką głośnością w czasie jazdy oraz efektem myszkowania na drodze. Dlatego w warunkach pogodowych jakie obecnie panują w naszej części Europy model Bridgestone LM005 jest najbardziej polecany dla kierowców. Występuje on zarówno w wersji do samochodów osobowych jak i w wersji dla samochodów typu SUV i crossover. Natomiast jeżeli mieszkasz wysoko w górach, gdzie zimą poruszasz się po kopnym śniegu i lodzie, a priorytetem nie jest ekonomika jazdy tylko doskonała przyczepność na śniegu, to opony zimowe Bridgestone DM-V3 są doskonałym wyborem dla twojego pojazdu.

Opony zimowe Bridgestone DriveGuard Winter – co to takiego?

Technologia DriveGuard to możliwość jazdy na przebitej oponie nawet na odległość do 80km. Tak więc jeżeli przebijesz oponę i nie posiadasz koła zapasowego, a zestaw naprawczy jest niewystarczający, Bridgestone DriveGuard Winter uratuje cię w trudnej sytuacji. Możesz na nim dojechać do najbliższego serwisu, w którym wymienią oponę na nową. Dlaczego na nową? Ponieważ opon typu Run Flat oraz DriveGuard niestety nie można naprawiać – zgodnie z zaleceniami producenta uszkodzoną oponę typu DriveGuard powinno się wymienić na nową. Niestety, aby użytkować opony Bridgestone DriveGuard musi być spełniony jeden warunek – samochód musi być wyposażony w czujniki ciśnienia kół, aby móc poinformować kierowcę o spadku ciśnienia kół.

Jak właściwie dobrać opony zimowe Bridgestone do swojego samochodu?

Dobór odpowiedniego modelu opon to kluczowa kwestia, aby móc w pełni wykorzystać swoje nowe opony zimowe Bridgestone. Większość kierowców nie ma świadomości, że rozmiar, nośność oraz indeks prędkości to nie wszystko, aby właściwie dobrać oponę do swojego samochodu. Styl jazdy to zdecydowanie podstawowa kwestia w doborze opon zimowych. Przecież sportowa opona nie sprawdzi się w miejskim terenie, gdzie jest narażona na otarcia o krawężniki, ciągłe dynamiczne hamowania i przyśpieszenia. Natomiast opona dedykowana do ruchu miejskiego nie zagwarantuje ci komfortu podróży na długich autostradowych trasach. Stąd też dobierając opony zimowe zastanów się czego tak właściwie od nich oczekujesz. Tak jak już pisaliśmy wyżej – jeżeli mieszkasz w górzystym terenie i poruszasz się samochodem klasy SUV to Bridgestone DM-V3 będzie odpowiednim wyborem. Natomiast jeżeli zazwyczaj poruszasz się po odśnieżonych drogach i oczekujesz od opony uniwersalności, krótkiej drogi hamowania na mokrej nawierzchni oraz doskonałych, niskich walorów akustycznych to Bridgestone Blizzak LM005 zadowoli cię w pełni.

Poznaj opony Bridgestone na Opomarket.pl

Opony letnie Bridgestone Opomarket.pl Opony zimowe Bridgestone Opomarket.pl Opony wielosezonowe Bridgestone Opomarket.pl

Opony zimowe Bridgestone - modele producenta


Opony zimowe Bridgestone Blizzak LM005 Opomarket.pl

Przeczytaj też:
Pozostałe wpisy