Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Szukaj
0 Szukaj
Szukaj

Opony Firestone – doskonałe opony z segmentu medium

Logo Firestone

Opony Firestone należą do firmy Bridgestone i są typowym przedstawicielem segmentu medium. Oznacza to, że opony Firestone gwarantują bardzo dobre parametry za stosunkowo atrakcyjną cenę.


Pewnie niewiele osób wie, że historia marki Firestone ma swoje początki już w roku 1900, kiedy została założona firma Firestone Tire & Rubber Company. Głównym czynnikiem dzięki któremu firma Firestone rosła w siłę, była znajomość jej założyciela – Harvey’a Firestone z Henry’m Ford – założycielem marki samochodów Ford. To właśnie do tej marki samochodów były zakładane opony Firestone. Opony Firestone zdobyły szczególną rozpoznawalność gdy zostały wybrane jako opony dla pierwszego seryjnie produkowanego modelu samochodu – legendarnego Forda T.
Opony Firestone w zasadzie od początku swojego istnienia były obecne w sporcie motorowym. Pierwszy duży sukces w sportach motorowych opony Firestone odniosły w 1911 roku kiedy to pojazd na oponach Firestone wygrał wyścig Indy 500. Oczywiście jednym z największych sukcesów producenta opon Firestone był udział tej marki w wyścigach Formuły 1. To właśnie na oponach Firestone Graham Hill wygrał wyścig tej serii i zagwarantował tym samym pierwsze zwycięstwo w formule jeden temu amerykańskiemu producentowi. Oczywiście udział w Formule 1 nie wziął się znikąd. Było to następstwo dynamicznego rozwoju firmy oraz zaawansowanych technologicznie jak na tamte czasy opon. Zanim opony Firestone wygrały pierwszy wyścig w Formule 1 to w roku 1955 Firestone został największym na świecie producentem opon. Doskonała jakość oraz ciągły rozwój zaowocowały zainteresowaniem marką Firestone takich firm jak Pirelli oraz Bridgestone. Efektem było połączenie w 1988 roku opon Firestone z marką Bridgestone i … zamknięcie 7 z 9 fabryk Firestone’a. Spowodowane to było problemami i błędami technologicznymi jakie występowały we flagowym na owe czasy modelu Firestone 500. Firma Bridgestone pomogła marce Firestone wyjść z opresji i ponownie nadała jej blasku na rynku motoryzacyjnym.Obecnie w ofercie opon Firestone możemy znaleźć opony osobowe, terenowe, dostawcze oraz ciężarowe. Dodatkowo marka opon Firestone oferuje opony letnie, zimowe oraz całoroczne.


Jakość opon Firestone stoi na wysokim poziomie co potwierdzają dobre etykiety opon. Opony Firestone zajmują wysokie miejsca w testach opon i są wybierane przez miliony kierowców na całym świecie. Wybierając opony Firestone decydujesz się na nowoczesną technologię i dobre parametry w stosunkowo niskiej cenie.


Dlaczego warto wybrać opony Firestone?


Zakup opon Firestone to zdecydowanie bardzo dobry wybór. Opony Firestone, należące jakościowo do segmentu średniego gwarantuje bardzo dobre właściwości jezdne w przyzwoitej cenie. Opony Firestone posiadają w swojej budowie szereg technologii zaczerpniętych z opon Bridgestone, przez co ich parametry i właściwości jezdne stoją naprawdę na wysokim poziomie. Opony Firestone trafiające na rynek europejski są produkowane w europejskich fabrykach. Dzięki temu ich parametry są jednolite i dostosowane do warunków drogowych panujących w Europie.


Przeczytaj też:
Pozostałe wpisy