Szukaj
0 Szukaj
Szukaj
Firma Hankook pozyskała nowego partnera biznesowego. BMW M GmbH nawiązało współprace z Hankook Tyres dzięki czemu nowe samochody serii X3 M oraz X4 M będą miały zakładane fabrycznie opony serii Ventus S1 evo Z. Nowo powstały model Hankook Ventus S1 evo Z został zaprojektowany specjalnie na potrzeby pojazdów klasy UUHP (Ultra Ultra High Performance), a więc pojazdów sportowych o znacznie wyższych osiągach. Obydwa modele BMW będą wyposażone w rozmiary 255/40R21 na przedniej osi oraz 265/40R21 na tylną oś. BMW GmbH główny nacisk położyło na doskonałą przyczepność oraz precyzję w trakcie prowadzenia. Te dwa czynniki były brane pod uwagę w trakcie nadawania homologacji oponom Hankook. Ich jakość została przetestowana na słynnym zakręcie toru Nürburgring - Nordschleife.
Ultra Ultra High Performance to kategoria opon stworzonych w tym roku przez Hankook Tyres w momencie wytworzenia opony   Ventus S1 evo Z, modelu specjalnie dedykowanego dla sportowych samochodów jakimi niewątpliwie są BMW X3 M oraz BMW X4 M.
Jak wspomina w wywiadzie Sanghoon Lee - prezes Hankook Tire Europe – uznanie w oczach czołowego producenta aut sportowych jakim jest niewątpliwie BMW jest doskonałym prezentem z okazji 80-lecia firmy Hankook.
Nowa opona Hankook Ventus S1 evo Z posiada asymetryczny wzór bieżnika znacząco poprawiający stabilność prowadzenia w trakcie sportowej, dynamicznej jazdy. Asymetryczny bieżnik jest jedną z głównych cech opon sportowych. Rozmieszczenie klocków na bieżniku nie jest przypadkowe. Klocki te mają zapewniać doskonałą sztywność w zróżnicowanych warunkach pogodowych.
Model  Ventus S1 evo Z posiada dwuwarstwową osnowę wykonaną z aramidowego materiału kompozytowego. Ma ona zapobiec odkształcaniu się opony w trakcie wysokich prędkości, które znacząco rozgrzewają konstrukcję opony i mogą wpływać negatywnie na stabilność w trakcie prowadzenia. Nowy model opon Hankook został też wyposażony w wzmocnioną konstrukcję opasania i stopki. Elementy te są wykonane ze specjalnej stali o zwiększonej wytrzymałości dzięki czemu znacząco poprawiają sztywność opony. Inżynierowie firmy Hankook przy projektowaniu modelu opony Ventus S1 evo Z mieli nie lada orzech do zgryzienia. Jednym z ważnych kryteriów przedstawionych przez BMW M GmbH była doskonała przyczepność opony w zmiennych warunkach pogodowych. Dlatego też projekt tej sportowej opony zakładał zapożyczenie zaawansowanych technologii ze sportowych opon opracowywanych w w dziale motorsportu Hankook’a. Nowoczesna struktura polimerów funkcjonalnych ma za zadanie doskonale optymalizować strukturę gumy składającą się między innymi z krzemionki, wypełniaczy, naturalnej żywicy oraz wielu innych.  
Nowa opona firmy Hankook będzie dostępna na pierwszym wyposażeniu czołowych producentów samochodów klasy premium, od 19 cali do 21 cali. Natomiast jak informuje producent oferta ma być rozszerzana o kolejne rozmiary.

Falken Ventus S1 evo Z

Źródło: https://www.hankooktire-mediacenter.com/pl/informacja-prasowa/news/hankook-trafia-do-bmw-m-gmbh-jako-nowego-klienta-w-segmencie-samochodow-o-wysokich-osiagach-bmw-x3/?flt=1&tx_news_pi1[controller]=News&tx_news_pi1[action]=detail&cHash=88584bf59dbddfd6bca87e107793e170
Zdjęcia: https://www.hankooktire-mediacenter.com/pl/zdjecia/opony-dla-samochodow-osobowych/ventus-s1-evo-z/?flt=1