Szukaj
0 Szukaj
Szukaj

Dlaczego nie warto kupować opon zimowych na ostatni moment?


Wrzesień, październik, listopad i początek grudnia to w Polsce okres wzmożonych zakupów opon zimowych i całorocznych. Temperatury spadają, rano często samochody są zmrożone, a co jakiś czas zaskakuje nas konieczność odgarniania śniegu z szyb ze względu na jego nocne opady. Co się wtedy dzieje? Powstaje tzw. panika zakupowa. Każdy kierowca który nie posiada opon zimowych lub posiada je zużyte oczekuje natychmiastowej dostawy. W serwisach samochodowych są kolejki, kurierzy w ukropie starają się rozwieźć paczki, a kierowcy w coraz większych nerwach wyczekują kiedy będą mogli bezpiecznie podróżować swoim samochodem. Co gorsza wraz z nadejściem grudnia rozpoczyna się również czas świątecznych zakupów, w dodatku 6 grudnia jeszcze Mikołajki.

O Matko! Co ja teraz zrobię?! Przecież nie mam kupionych prezentów dla dzieci, rodziców, dziadków. Przecież muszę dojechać do pracy a temperatura już bliska zeru – wczoraj o mało co nie wylądowałem na słupie bo było już tak ślisko. A termin w serwisie dopiero za tydzień. I co teraz mam zrobić? Dlaczego nie mogę kupić opon które miesiąc temu były dostępne? Dlaczego wczoraj wybrane przeze mnie opony były dostępne a dziś już ich nie ma? Śpieszymy z pomocą i wyjaśniamy co według specjalistów sklepu Opomarket.pl powinien zrobić każdy kierowca przed sezonem zimowym.

Po pierwsze w aktualnie panujących warunkach klimatycznych pogoda może nas dość mocno zaskoczyć. Często w listopadzie temperatury wahają się od 5°C do 20°C. W niektóre dni temperatura może spaść nawet poniżej 0°C. Z tego względu warto wcześniej pomyśleć o zmianie opon na zimowe a przede wszystkim o ich zakupie. Wcześniejszy zakup i wymiana opon uchroni nas przed nerwowymi sytuacjami na drodze. Drugą kwestią jest dostępność opon zimowych w zaawansowanym stadium sezonu wymiany opon. W listopadzie i grudniu bardzo często zaczyna po prostu brakować opon na rynku. Dotyczy to szczególnie okresu wzmożonych opadów śniegu i spadających temperatur. Wtedy wszyscy kierowcy którzy dotychczas poszukiwali opon ale zastanawiali się nad ich wyborem, lub czekali na obniżenie ceny w tym samym czasie dokonują zakupu opon. Efektem tego jest ich szybka wyprzedaż i brak w magazynach producentów jak i największych hurtowniach. To powoduje ogólny stres wśród klientów i niepotrzebne nerwy.

Co w takich wypadkach polecają robić specjaliści sklepu Opomarket.pl?


Na wszystkie te problemy recepta jest prosta – dokonać zakupu opon wcześniej. Wbrew pozorom wcześniejszy zakup i wymiana opon przynosi wiele korzyści. W sierpniu i wrześniu wielu kierowców dopiero rozgląda się za oponami zimowymi, ale mało który dokonuje zakupu. Wtedy sklepy internetowe oraz hurtownie bez problemu są w stanie na bieżąco wysyłać zamówienia a kurierzy nie mają problemu z ich szybkim dostarczeniem.
Wcześniejszy zakup opon charakteryzuje się też korzyścią w postaci bardzo dobrej ceny i dostępności produktu. Obecnie zjawisko wyprzedaży opon po sezonie to w zasadzie mit, a największe wahania cenowe występują w okresie wzmożonej sprzedaży opon – szczególnie gdy zaczyna padać śnieg a kierowcy zaczynają masowo wymieniać opony. To powoduje, że ciężko jest znaleźć atrakcyjne oferty. Szybciej można nabawić się nerwicy kiedy to oczekiwane opony są dostarczane przez kuriera przez 3-4 dni, a za oknem obficie pada śnieg. Pewnie niewielu kierowców myśli wtedy – a gdybym kupił opony miesiąc wcześniej…

Dlatego jeszcze raz gorąco polecamy szybszy zakup opon, tak aby klient mógł spokojnie zastanowić się nad odpowiednim modelem opon dla swojego samochodu. To często znacząco przyczynia się do jego zadowolenia w przeciwieństwie do szybkiego zakupu opon bez żadnego zastanowienia.