Szukaj
0 Szukaj
Szukaj

Letnia nowość firmy Goodyear na sezon letni 2022 – Goodyear Eagle F1 Asymetric 6

Letnia seria opon Eagle F1 Asymetric od zawsze budziła wielkie emocje wśród kierowców. Doskonałe parametry na mokrej nawierzchni, niskie opory toczenia oraz niska emisja hałasu gwarantowały zadowolenie tysięcy kierowców w całej Europie. Opony z serii Eagle F1 Asymetric zawsze zajmowały czołowe miejsca w najważniejszych niezależnych testach opon. Dlatego też amerykańska firma Goodyear stale rozwija swój projekt opon Eagle F1 Asymetric, tak aby były stale konkurencyjne wobec swojej konkurencji. Te sportowe opony są często montowane w mocnych sportowych samochodach, których kierowcy poruszają się głównie po autostradach i na długich odcinkach.

Na sezon letni 2022 firma Goodyear opracowała nowy model tych sportowych opon – Eagle F1 Assymetric 6. Jest to kolejna opon ze sportowej serii Eagle F1 Asymetric. Jak przystało na sportową oponę, przy jej produkcji główny nacisk położono na zachowanie doskonałej przyczepności w trakcie pokonywania zakrętów i agresywnego hamowania i ruszania. Nowoopracowany system żywicy zawartej w mieszance Goodyeara F1 Asymetric 6 efektywnie poprawił zachowanie opony na mokrej nawierzchni. W oponie została zastosowana również technologia UUHP (ultra ultra high performance) – ma ona zwiększyć elastyczność mieszanki i poprawić zachowanie pojazdu na nierównościach. Technologia UUHP wpływa też pozytywnie na poprawę przyczepności na nierównej nawierzchni.

Opona Goodyear Eagle F1 Asymetric 6 została stworzona z myślą o samochodach elektrycznych. Najnowszy model ma zapewniać przede wszystkim żywotność opony i komfort podróży. Stąd też specjalna mieszanka minimalizuje opory toczenia dzięki czemu Goodyear Eagle F1 Asymetric 6 jest odporny na wysoki moment obrotowy samochodów elektrycznych i może zapewniać długie przebiegi na jednym komplecie opon.

Opony do samochodów elektrycznych – wszystko co należy wiedzieć


Opony do tzw. elektryków to specjalnie zaprojektowane produkty muszące spełniać wygórowane wymagania producentów aut elektrycznych. Obecnie producenci samochodów elektrycznych swoją największą uwagę skupiają na poprawie zasięgu elektrycznych pojazdów oraz szybkości ładowania ich baterii. I tu pojawia się pewien problem – bateria w samochodach elektrycznych jest bardzo ciężka przez co zwykłe opony mogą okazać się za słabe. Dlatego opony montowane w samochodach elektrycznych muszą wykazywać się pewnymi właściwościami:
- generować niskie opory toczenia, tak aby nie wpływać znacząco na przebieg pojazdu elektrycznego na jednym ładowaniu
- być odporne na zużycie – jak wiemy pojazdy elektryczne mają wysoki moment obrotowy przez co świetnie przyśpieszają, ale też mogą szybko zużyć opony
- emitować mały hałas – samochody elektryczne poruszają się w zasadzie bezszelestnie, a ich silniki są wręcz niesłyszalne, dlatego szum opon może znacząco wpłynąć na komfort podróży
- gwarantować doskonałą przyczepność – opony w samochodach elektrycznych muszą zarówno gwarantować doskonałą przyczepność w trakcie ruszania jaki hamowania

Opony do samochodów elektrycznych – czym się kierować?


Obecnie na rynku nie ma wielu modeli opon stworzonych z myślą o autach elektrycznych. Dlatego jeśli ktoś decyduje się na zakup typowych opon do auta elektrycznego warto sprawdzić strony internetowe największych europejskich producentów opon. Na nich można sprawdzić czy konkretny producent wytwarza takie opony i czym one się charakteryzują. Tam też można poczytać o aktualnych nowościach i promocjach danego producenta.