Szukaj
0 Szukaj
Szukaj

Nowość od Pirelli

Opona Pirelli Powergy
Przedstawiamy Państwu najnowszą oponę Pirelli Powergy nastawioną na najwyższy poziom bezpieczeństwa i przyczepności. Nowa letnia opona Pirelli została zaprojektowana z myślą o samochodach osobowych oraz SUV.

Pirelli projektując Powergy wykorzystał technologię wirtualnej rzeczywistości, aby zoptymalizować proces projektowania, budowy i testów. Zmaksymalizowano powierzchnię styku opony z nawierzchnią przy jednoczesnym zachowaniu równomiernego nacisku i sterowności. Autorska mieszanka Pirelli z dodatkiem najnowszych polimerów funkcjonalnych skraca drogę hamowania na suchej oraz mokrej nawierzchni, a podłużne szerokie rowki środkowe przecinane ukośnymi kanałami na barku szybko odprowadzają wodę spod czoła bieżnika minimalizując ryzyko zjawiska aquaplaningu. Nowością jest zastosowanie nacięć o kształcie płetw rekina, które odpowiadają za optymalizację kontaktu opony z nawierzchnią oraz tłumią hałas generowany podczas jazdy.

W ubiegłym roku opona Pirelli Powergy przeszła szereg testów w dziale badawczym Pirelli w Mediolanie. Wykorzystanie technologii wirtualnego projektowania skróciło cały proces powstawania opony od wstępnych szkiców do finalnej wersji do 18 miesięcy. Pozwoliło to na wykorzystanie mniejszej ilości prototypów, a w konsekwencji na większą ochronę środowiska.

Nowa opona Pirelli jest adresowana przede wszystkim do kierowców ceniących sobie wysoki poziom komfortu, bezpieczeństwa i ekologii przy zachowaniu niskiego poziomiu zużycia paliwa.

Powergy jest produkowana w wielu wariantach rozmiarów od 15 do 20 cali i jest już dostępna dla naszych klientów w sklepie internetowym opomarket.pl.