Szukaj
0 Szukaj
Szukaj
Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego wraz z TÜV SÜD otworzyli Akademię Oponiarską prowadzącą branżowe szkolenia dla serwisów zajmujących się wulkanizacją oraz dla serwisantów opon. Jedyne takie miejsce w Polsce umożliwia zdobycie wykwalifikowanej wiedzy niezbędnej do podnoszenia jakości usług, a po zakończeniu szkolenia – certyfikat.

Centrum szkoleniowe PZPO i TÜV SÜD zostało stworzone w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynkowe na unikatową wiedzę. Opony są jednym z najszybciej obracających się elementów w samochodzie podczas jazdy, poza turbiną i wałkiem silnika. Nie są one wykonane z metalu, co sprawia, że praca z nimi obarczona jest dużą odpowiedzialnością. Wysoka jakość usługi wulkanizacyjnej, a także umiejętności serwisantów dotyczące opon są kluczowym wskaźnikiem opinii o przedsiębiorstwie i warsztacie.

Cykl szkoleń pozwala na wyrównanie wiedzy i umiejętności wśród pracowników, poznanie nowych technologii wymiany i montażu, a przede wszystkim poznanie znaczenia wiedzy o profesjonalnie przeprowadzonej usłudze. Zawarto w nich:
  • Kurs podstawowy – w którym przeprowadzane jest szkolenie z zakresu montażu i demontażu, wyważania oraz naprawy opon.
  • Kurs obsługi czujników ciśnienia w oponach (TPMS) w pojazdach o DMC 3,5 t.
  • Kurs zaawansowanej obsługi wyważarki HUNTER
  • Kurs kompleksowej obsługi serwisowej i TPMS w pojazdach o DMC 3,5 t.
  • Kurs na uprawnienia energetyczne G1 i egzamin SEP E1 do i powyżej 1kV

Budynek szkoleniowy Akademii Oponiarskiej mieści się niecałe 40 km. od Poznania w miejscowości Piechanin. Dla pierwszych 10 zgłoszeń, wykupujących co najmniej 3 miejsca przewidziano 50-cio % rabat na szkolenia. A dla serwisantów posiadający Certyfikat Oponiarski przewidziano stały rabat 25-cio % na wszystkie dostępne szkolenia.

Szkolenia przeprowadzane są przez doświadczonych i wykwalifikowanych w swojej dziedzinie znawców. Eksperci PZPO, inżynierowie elektrotechniki, techniki i elektroenergetyki, wieloletnich szefów serwisów mechanicznych. Zapisy są dostępne pod adresem https://akademiaoponiarska.pl/szkolenia/


Akademia oponiarska:

tel: 48 356 235 235
mail: akademia@pzpo.org.pl