Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Szukaj
0 Szukaj
Szukaj

Wzrost sprzedaży opon do samochodów dostawczych i ciężarowychNa Polskim rynku możemy zaobserwować, że znaczny wzrost sprzedaży zaliczyły opony dostawcze i ciężarowe. Firmy transportowe sięgają również coraz częściej i chętniej po opony premium.

Sprzedaż opon do samochodów ciężarowych wzrosła o aż 14% w stosunku do poprzedniego roku, a tanich opon dostawczych aż o 44% w porównaniu do 2020 roku. Natomiast w ostatnim kwartale sprzedaż opon do busa wzrosła szczególnie bo o 65%. Przewyższyło to dane z 2019 r. gdzie wzrost popytu był ogromny. Jeśli chodzi o segment opon ciężarowych to przewoźnicy chętniej wybierają jednak opony premium, które mają już prawie 42% udziału w rynku. Opony do dostawczaków w klasie premium mają już 30%.

Wynika z tego, że mimo szalejących podwyżek cen paliwa i frachtów, wzrósł popyt na usługi transportowe. Poprzedni rok był udanym rokiem dla przemysłu oponiarskiego w Europie. Nowe opony ciężarowe zwiększają swój udział w rynku europejskim o średnio 25% rok do roku.
Również widocznym wzrostem jest rejestracja nowych pojazdów. Według ACEA – czyli Europejskiego stowarzyszenia producentów pojazdów w poprzednim roku na drogach w Polsce pojawiło się przeszło ponad 30tys. samochodów ciężarowych o dmc powyżej 16 ton. Około 74tys. samochodów dostawczych zostało w Polsce zarejestrowanych w 2021 roku, co jest wzrostem o prawie 24% biorąc pod uwagę poprzedni rok – duży wpływ ma na to boom dla usług kurierskich. Natomiast rejestracja pojazdów ciężarowych w 2021 roku w Polsce wzrosła o 58 procent – według danych PZPM. Polska w 2021 roku była jednym z najbardziej dynamicznych rynków europejskich pod kątem rejestracji ciężarówek co też świadczy o popycie na opony dostawcze oraz ciężarowe.

Znaczny skok sprzedażowy zaliczyły także opony chińskie, które niejednokrotnie pokazały, że jakością mocno zbliżyły się do europejskich marek. Opony Goodride pokazały w testach, że mogą konkurować z modelami budżetowymi znanych światowych producentów. Takie modele jak ciężarowe Multidrive D1 w rozmiarze 315/70R 22.5 czy też rozmiar 385/65R 22.5 są w sprzedażowej czołówce.
Mimo, że na nowe ciągniki siodłowe czeka się bardzo długo to rynek samochodów ciężarowych poradził sobie zdecydowanie lepiej w związku z problemami jakie dotknął przemysł samochodowy przez pandemię Covid oraz brakiem podzespołów do produkcji.

My w naszym sklepie oferujemy szeroki wybór opon dostawczych oraz ciężarowych:

Dostawcze
Ciężarowe