Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Szukaj
0 Szukaj
Szukaj

Nowa gama opon ciężarowych od Continental – Continental Hybrid HD5 oraz Continental Hybrid HS5

Continental Hybrid HS5 oraz Continental Hybrid HD5 to nowości w segmencie opon ciężarowych. Nowe bieżniki opon ciężarowych Continental Hybrid HS5 i Continental Hybrid HD5 będą na ten moment produkowane w rozmiarach 22.5 calowych.

Opona Continental Hybrid HS5 i HD5
Źródło: Continental AG, materiały prasowe

Opony Continental Hybrid HD5 oraz Continental Hybrid HS5 są dedykowane do transportu mieszanego. Oznacza to, że będą doskonałym wyborem dla kierowców samochodów ciężarowych poruszających się czasem po autostradzie na trasach międzynarodowych, a czasem na trasach regionalnych po drogach krajowych. Nowa gama opon będzie wyróżniała się nową mieszanką gumową oraz nowoczesną budową karkasu. Dzięki temu nowa gama opon Hybrid HD5 oraz HS5 może zaoferować do 20% lepsze przebiegi w stosunku do opon linii Continental Hybrid 3.

Nowa linia opon Continental Hybrid HD5 oraz HS5 zaoferuje flotom transportowym jeszcze bezpieczniejszą i zrównoważoną eksploatację przez cały okres życia opony. Nowe hybrydy posiadają nowoczesny, dwuwarstwowy bieżnik pokryty lamelami 3D. Zapewnia to doskonałą przyczepność i niskie opory toczenia nawet w momencie szczątkowej wysokości bieżnika. Innowacyjny bieżnik przyczynia się również pozytywnie do mniejszych oporów toczenia, co przekłada się bezpośrednio na niższe spalanie oraz mniejszą emisję CO2.

Budowa opony Continental Hybrid HS5


Opona Continental Hybrid HS5

Continental Hybrid HS5 w rozmiarze 315/70R22.5 posiada specjalne opasanie 0° które znacząco poprawiło stabilność osi prowadzącej ciągnika co przekłada się na równomierne zużycie opony, dłuższe przebiegi oraz niższe spalanie paliwa. Opasanie jest zbudowane ze stali i biegnie nad karkasem opony w kierunku toczenia się opony. Taka konstrukcja opony zmniejsza naprężenia na krawędziach opasania co powinno rozwiązać problem pękania opon sterujących w rowkach.

Ulepszony bieżnik Continental Hybrid HD5


Opona Continental Hybrid HD5

Każdy kierowca samochodu ciężarowego wie jak dużo zależy od odpowiedniej struktury bieżnika opony napędowej. Szczególnie ważne jest to zimą gdy droga jest śliska i oszroniona a opony napędowe muszą wykazać się dobrą przyczepnością na podjazdach. Stąd też opony Continental Hybrid HD5 posiadają nowy 5-rowkowy wzór bieżnika posiadający lamele 3D. Pozwala to tak samo jak w przypadku opony Hybrid HS3 znacząco poprawić przebiegi opony (zmniejszyć jej zużycie) oraz poprawić trakcję.

Wszystkie opony mają możliwość podłączenia do cyfrowych systemów monitorujących stan ogumienia w pojeździe. Obecnie model Continental Hybrid HD5 jest dostępny w rozmiarze 315/70R22.5 a model Continental Hybrid HS5 jest dostępny w rozmiarach 315/70R22.5 oraz 385/55R22.5.