Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Szukaj
0 Szukaj
Szukaj

Bridgestone Blizzak LM005 – zwycięzca testu opon zimowych w rozmiarze 245/40R19 według magazynu Auto Bild


O tym, że zima jest nieprzewidywalną porą roku i potrafi zaskoczyć nas w każdej chwili przekonało się już wielu kierowców w całej Europie. Stąd też, warto jest zastanowić się nad doborem odpowiednich opon zimowych do swojego samochodu. Specjaliści niemieckiego magazynu motoryzacyjnego Auto Bild zweryfikowali kilka opon zimowych należących do wszystkich klas jakościowych w tym czołowych europejskich producentów jak np. Continental, Michelin czy Vredestein. Jakie otrzymali wyniki?

Testy opon zimowych zostały przeprowadzone na Cuprze Formentor VZ5. Auto posiadało napęd na 4 koła czym zazwyczaj charakteryzują się klasyczne SUVy. Cupra oczywiście posiada sportowy charakter co w połączeniu ze sporą ilością śniegu na kole podbiegunowym musi przynieść jednoznaczną odpowiedź: która opona zimowa w rozmiarze 245/40R19 jest obecnie najlepsza na rynku.

Co było brane pod uwagę w testach opon?


W przeprowadzonym teście opon zimowych zostały zweryfikowane takie parametry jak:
- trakcja na śniegu
- zachowanie w zakrętach
- droga hamowania

Testy zostały przeprowadzone w typowo zimowych warunkach na specjalnie zbudowanym do tego typu wydarzeń torze w fińskim Ivalo. Termometry wskazywały -8 stopni Celsjusza.

Jakie były wyniki testu?

Najlepszą oponą zimową na zaśnieżone drogi jest Michelin Pilot Alpin 5. Stąd też opony zimowe Michelin zostały okrzyknięte „Snow King 2022” i są szczególnie polecane na rynek skandynawski. A co z naszym rynkiem środkowo europejskim? Dla kierowców pochodzących z takich krajów jak Polska, Niemcy, Włochy czy Francja specjaliści magazynu Auto Bild szczególnie polecają 2 marki opon: Bridgestone Blizzak LM005 oraz Hankooka Winter i*cept evo3. Zarówno Bridgestone jak i Hankook gwarantują bardzo dobre parametry na mokrej nawierzchni. Podobnie sprawa wygląda jeśli weźmiemy pod uwagę zachowanie opon na suchej nawierzchni. W tym wypadku Bridgestone wypadł delikatnie lepiej od opony zimowej Hankook.

Efektem zsumowania łącznej liczby punktów była wygrana opony zimowej Bridgestone Blizzak LM005 która okazała się najbardziej wszechstronną oponą – a więc taką która właśnie potrzebują kierowcy w naszej strefie klimatycznej.
Dodatkowo test opon zimowych w rozmiarze 245/40R19 udowodnił, że opona Bridgestone Blizzak LM005 potrafi nadal być genialnym produktem któremu można śmiało zaufać. Dodatkowo należy wspomnieć, że w obecnie rozpoczynającym się sezonie zimowym opony Bridgestone są niezwykle popularne wśród klientów oraz cieszą się doskonałą opinią po pierwszych jazdach. Klienci szczególną uwagę zwracają na bardzo dobre etykiety na mokrej nawierzchni oraz długą żywotność.

Więcej o oponach Bridgestone Blizzak LM005 przeczytasz w naszym artykule który znajdziesz tu.

Jeżeli szukasz ogólnej wiedzy na temat marki Bridgestone to znajdziesz ja tu.


Szczegółowe wyniki omawianego testu opon można znaleźć bezpośrednio na stronie magazynu Auto Bild pod adresem: https://www.autobild.de/artikel/winterreifen-test-2022-245-40-r-19-22179731.html