Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Szukaj
0 Szukaj
Szukaj

Opony letnie, jaki jest trend?

Zima prawdopodobnie opuściła nas już na dobre. Pomimo delikatnych przymrozków jakie występują w nocy, w dzień widzimy systematycznie dodatnią temperaturę. Czy to jest już właściwy czas na wymianę opon na letnie? Kiedy jest właściwy moment na wymianę opon z zimowych na opony letnie? Nadal większość polskich kierowców decyduje się na stosowanie opon letnich i zimowych. Dlaczego? Ponieważ w dużej części powielają zasadę, że jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Druga grupa osób decydujących się na opony sezonowe dokonuje takiego wyboru, ze względu na charakterystykę swoich pojazdów. Nie oszukujmy się, ale w przypadku samochodów sportowych, lub dużych aut klasy SUV, opony wielosezonowe nie są najlepszym wyborem. Fakt jest taki, że w obecnej chwili jedynie opony letnie i zimowe oferują najlepsze właściwości, a takie właśnie są wymagane przez samochody o dużej mocy i wysokim momencie obrotowym.


Po czym poznać dobre opony letnie?

Kiedy szukasz dobrych opon letnich, to czytając opisy poszczególnych modeli opon prawdopodobnie zawsze natkniesz się na opis informujący Cię tylko i wyłącznie o ich zaletach. I jak wśród takich informacji wybrać te najbardziej wartościowe, dzięki którym dokonamy właściwego wyboru? Po pierwsze patrz na etykiety EPREL. Znajdziesz na nich informacje na temat efektywności paliwowej danego modelu opon, zachowania na mokrej nawierzchni oraz o poziomie hałasu jaki emituje dana opona. Z reguły, opony najwyższej klasy (tzw. klasy premium) oferują najlepsze parametry i najnowsze technologie. Przykładem są opony letnie Continental, które zajmują w 2023 roku czołowe miejsca w najbardziej renomowanych testach opon. O jednym z takich testów pisaliśmy w naszym poprzednim wpisie który znajdziesz pod linkiem: https://opomarket.pl/n211,test-opon-letnich-w-rozmiarze-205-55r16-adac-2023.html No tak, testy opon – to kolejne źródło cennej informacji na temat jakości opon. Tam właśnie możesz dowiedzieć się o innych parametrach, które również są istotne w doborze optymalnych opon, a które nie są podane na etykietach EPREL. Poszczególne ośrodki testowe systematycznie publikują informacje na temat konkretnych rozmiarów opon letnich, zimowych i całorocznych jakie były testowane. Ośrodki testowe takie jak niemiecki ADAC testują różne rozmiary opon, dlatego ich wyniki mogą się różnić między sobą. Oznacza to, że w rozmiarze 205/55R16 będą inne wyniki niż w rozmiarze 235/45R17. Dlatego warto jest poszukać testu opon w rozmiarze jaki nas interesuje, abyśmy mogli uzyskać odpowiednie dla nas informacje.

Czego obecnie poszukują kierowcy?

Przykro to pisać, ale niestety dobitnie widać, że inflacja dość mocno odbija się na portfelach kierowców. Spora część poruszających się po naszych drogach samochodów ma założone opony budżetowe. Czy to źle? Oczywiście, że nie. Na rynku można znaleźć wiele bardzo dobrych marek opon klasy budżetowej, które posiadają swoich zwolenników, którzy decydują się na nie któryś raz z kolei. Przykładem są opony Dębica, które w Polsce są prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalną marką opon. W ich letniej ofercie możesz znaleźć zarówno modele dedykowane dla małych miejskich samochodów, jak również modele przeznaczone dla kierowców posiadających samochody o większej mocy silnika. Opony marki Dębica posiadają stosunkowo długi okres gwarancji, ponieważ aż 5 lat. Omawiane opony są w większości produkowane w polskiej fabryce opon w Dębicy, przez co cieszą się sporą popularnością szczególnie wśród kierowców starszego pokolenia. Niestety, wśród opon klasy budżetowej, marka Dębica należy do jednej z droższych. Jakie więc tańsze marki segmentu budżetowego możemy polecić? Zdecydowanie na czele tanich marek budżetowych należy wymienić opony Goodride, które są jedną z najpopularniejszych marek opon chińskich. Ze względu na aktualnie niskie ceny frachtów z Chin, opony chińskie oferują naprawdę atrakcyjne ceny, a opony letnie Goodride cieszą się bardzo dobrą renomą. W naszym sklepie nabędziesz je z 5 letnim okresem gwarancji, liczonym od daty zakupu opon, a więc niezwykle długo, jak na chińską markę.

Co w takim razie z oponami z segmentu średniego?

Jest to bardzo dobre pytanie, ponieważ praktycznie każdy duży koncern oponiarski posiada w swoim portfolio opony tzw. klasy medium. Wyróżniają się one zazwyczaj wyższą ceną niż opony segmentu budżetowego, ale też niższą niż opony klasy premium. Oczywiście zawsze można spotkać wyjątki od reguły. Nie mniej opony klasy medium są doskonałym zakupem, jeśli poszukujesz opon łączących w sobie dobrą jakość, zaawansowane technologie oraz niezbyt wysoką cenę. To wszystko oferują właśnie opony klasy medium. W sklepie internetowym Opomarket.pl znaleźć możesz wiele marek opon, które się zalicza do tego segmentu jak np. Uniroyal, Firestone, Fulda czy Hankook. Opony tych marek są regularnie testowane przez niezależne ośrodki testowe i wielokrotnie zajmują czołowe miejsca, często rywalizując z powodzeniem z oponami klasy premium. Ostatnimi czasy opony klasy medium zyskują na popularności. W szczególności dotyczy to takich marek jak Hankook czy Nexen, które oferują bardzo dobre osiągi i zaawansowaną technologię, a ich ceny są stosunkowo atrakcyjne. Oczywiście jeśli szukasz doskonałych ofert, to nie zapomnij o naszym sklepie Opomarket.pl w którym znajdziesz doskonałe ceny i tylko najlepsze marki opon.