Szukaj
0 Szukaj
Szukaj

Opony letnie Continental PremiumContact™ 6


Opona Continental PremiumContact 6 to opona letnia klasy premium niemieckiego producenta opon – firmy Continental , dedykowana dla pojazdów wysokiej klasy i kierowców o sportowym zacięciu, ceniących sobie bezpieczeństwo, niezawodność i wysoki komfort jazdy.

Model PremiumContact 6 został wyprodukowany przy użyciu technologii SafetySilica. Nowoczesna mieszanka gumy i asymetryczny bieżnik gwarantują doskonałą przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni, niższe pory toczenia i wpływają pozytywnie na generowany przez oponę hałas dzięki czemu opona PremiumContact 6 pochwalić się może bardzo dobrymi etykietami w tych parametrach. W celu zapewnienia lepszej sztywności i przyczepności na zakrętach, krawędzie bieżnika wyposażone zostały w makro bloki. Dzięki temu moc pojazdu lepiej jest przenoszona z kół na jezdnię, a kierowca może wykorzystać cały potencjał swojego samochodu.


Model PremiumContact 6 został zwycięzcą testu opon letnich w rozmiarze 225/50R17 orgaznizowanym przez niemiecki magazyn Auto Zeitung. Głównymi atutami opony Continental PremiumContact 6 wyróżnionymi w teście były - najkrótsza droga hamowania na mokrej nawierzchni, doskonała przyczepność na mokrej nawierzchni oraz doskonałe prowadzenie i krótka droga hamowania na suchej nawierzchni. Kolejnym testem potwierdzającym doskonałą jakość opony Continental PremiumContact 6 był test opon letnich, który ukazał się w czasopiśmie MOTOR (12/20). Letni model opon Continental wysokie noty dostał za doskonałe zrównoważenie parametrów opony, krótką drogę hamowania oraz doskonałe prowadzenie.

Podsumowując - doskonała trakcja na suchej jak i mokrej nawierzchni, bardzo dobre odprowadzanie wody, wysoka odporność na aquaplaning oraz niskie opory toczenia sprawiły, że opona Continental PremiumContact 6 jest cenionym produktem w całej Europie, często montowanym jako pierwsze wyposażenie przez wielu producentów samochodów.


Opona klasy premium Continental PremiumContact 6 występuje w wielu wariantach. Opona jest dostępna z masą uszczelniającą w wariancie ContiSeal, w wariancie SSR (technologia RunFlat) lub też ze specjalną wkładką wyciszającą – Conti Silent.

Przeczytaj też:
Pozostałe wpisy